Deklaracja dostępności serwisu Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze" w Województwie Podlaskim

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze" w Województwie Podlaskim zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze" w Województwie Podlaskim.

Data publikacji strony internetowej: 2015-09-25

Data ostatniej dużej aktualizacji: 2024-02-27

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Informacja o treściach niedostępnych:

Mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktorów strony internetowej, niektóre opublikowane dokumenty są niedostępne z uwagi na fakt, że: - pochodzą z różnych źródeł czy też - opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej. W miarę możliwości, redaktorzy starają się ograniczyć do minimum korzystanie z takich plików i osadzać teksty bezpośrednio na stronie internetowej. Ponadto strona internetowa może zawierać dokumenty PDF, które powstały na podstawie nieodpowiednio formatowanych dokumentów word lub są skanami dokumentów.

Wyłączenia:

W miarę możliwości będziemy to poprawiać oraz dokładać wszelkich starań by nowe dokumenty przygotowywane były poprawnie.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Oświadczenie sporządzono dnia 2020-09-22. Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia 2024-03-11.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Krzysztof Puciłowski, adres poczty elektronicznej krzysztof.pucilowski@podlaskie.eu. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 85 665 42 23. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Skargi i odwołania

Nazwa organu odwoławczego: Rzecznik Praw Obywatelskich

Adres organu odwoławczego: Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich al. Solidarności 77 00-090 Warszawa

Adres e-mail organu odwoławczego: biurorzecznika@brpo.gov.pl

Telefon organu odwoławczego: 800 676 676

Dostępność architektoniczna

Budynek: ul. M. Curie-Skłodowskiej 14, 15-097 w Białymstoku

Przy gmachu budynku od ul. M. Curie-Skłodowskiej na wewnętrznym parkingu za bramą przesuwną i szlabanem po prawej jego stronnie znajduje się miejsce do zaparkowania dla osoby z niepełnosprawnościami (oznaczone na niebiesko).

W budynku znajduje się winda przystosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową poruszających się na wózkach .

Do głównego wejścia do budynku od ul. M. Curie-Skłodowskiej prowadzi podest z czterema osobnymi czterostopniowymi podejściami wraz z poręczami-brak możliwości podjazdu wózkiem.

Wejście do budynku dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi znajduje się od ul. M. Curie-Skłodowskiej, przez podjazd za bramą przesuwną prowadzącą na parking wewnętrzny. Przy bramie przesuwnej z jej lewej strony znajduje się wideodomofon , służący przywołaniu portiera celem uzyskania informacji bądź pomocy. Podjazd zakończony jest wejściem do budynku od strony parkingu, wejście jest również wyposażone w wideodomofon łączący z portiernią budynku.

Bezpośrednio za drzwiami wejściowymi od strony parkingu, po prawej stronie znajdują się kolejne drzwi prowadzące bezpośrednio do windy, która jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową poruszających się na wózkach. Klawisze wyboru pięter posiadają oznaczenia w języku Braille,a. Winda obsługuje wszystkie kondygnacje budynku poza piwnicą.

W budynku na każdy piętrze znajduje się oznaczona, oddzielna łazienka z ubikacją z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnościami.

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem

Budynek: ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1, 15-888 w Białymstoku

Przed wejściem głównym znajdują się dwa oznaczone na niebiesko miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

Do budynku prowadzi sześć stopni schodów, przy których zamontowane są poręcze. Główne drzwi budynku są obrotowe. Przed wejściem, z prawej strony budynku, usytuowana jest winda dla osób poruszających się na wózkach oraz dzwonek służący do przywołania pomocy. Winda prowadzi na poziom urzędu, gdzie zmontowane są automatyczne drzwi przystosowane do osób z niepełnosprawnościami.

Na parterze holu głównego z lewej strony znajduje się oznaczony punkt obsługi osób z niepełnosprawnościami. Za holem głównym, znajduje się korytarz gdzie oznaczony jest Punkt kontaktowy dla osób z niepełnosprawnościami. W Kancelarii Ogólnej w pokoju 022, pracuje personel przeszkolony w posługiwaniu się językiem migowym. Na końcu korytarza z prawej strony znajduje się oznaczona łazienka i ubikacją z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami wraz z sygnalizacją alarmową. W holu głównym znajdują się windy, w tym jedna z szerokimi drzwiami, przystosowane do osób z niepełnosprawnościami poruszających się na wózkach. Obie windy komunikują się głosowo. Klawisze wyboru pięter posiadają oznaczenia w języku Braillea. Windy umożliwiają dostęp do wszystkich pięter w budynku. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku jest pętla indukcyjna.

 

 

Udogodnienia

Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia 2023-03-11.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

 

Koordynatorzy dostępności

Koordynator do spraw dostępności: Zbigniew Chrzanowski tel. 573 442 704
koordynator.dostepnosc@podlaskie.eu

Inne informacje i oświadczenia

Dokładamy wszelkich starań aby nasz serwis https://poryby.podlaskie.eu/ był zgodny z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.